۳ راه بی نظیر برای ایجاد خاک سالم در باغات

چند وقت یکبار خاک برهنه را در طبیعت می بینید؟ به ندرت! طبیعت خاک در معرض هوا را دوست ندارد زیرا آنها به راحتی توسط عناصر – باد، باران، برف – فرسایش می یابند و وقتی خاک فرسایش می یابد یا شسته می شود، تمام مواد مغذی با ارزش آن نیز از بین می روند.

خاک سالم

کشت و کال – در باغ، پوشاندن خاک، رقابت علف های هرز را سخت تر می کند، و با استفاده از مواد آلی مانند کمپوست برای پوشاندن زمین، به خود خاک یا به طور خاص زندگی در خاک تغذیه می کنید که به نوبه خود گیاهان را تغذیه می کند. در آن رشد کرده است.

برای ساختن خاکی که گیاهان شما را پرورش می دهد، نیازی به خرید خاک های گران قیمت ندارید – می توانید بسیاری از بهترین مواد را به صورت رایگان یا بسیار ارزان در اختیار داشته باشید. ویدیوی ما را بخوانید یا تماشا کنید تا سه راه ساده برای پرورش خاک در زمستان و ایجاد سلامت و حاصلخیزی خاک کشف کنید و پایه‌های یک فصل رشد فوق‌العاده را در بهار آینده ایجاد کنید…

۱٫ کمپوست و کود
بیایید با موارد مورد علاقه آشکار شروع کنیم: کمپوست و کود. کمپوست باغ را می توان به صورت رایگان البته با کمپوست کردن همه چیزهایی که می توانید تهیه کرد: ضایعات آشپزخانه، هرس، بریده چمن، نی، مقوا، برگ و غیره. یک توده کمپوست پررونق با طیف وسیعی از مواد افزوده شده به آن، کمپوست غنی و شکننده ای را تولید می کند که مملو از مواد مغذی است.

کود دامی نیز عالی است، اما بررسی کنید که خطر آلوده شدن آن به علف کش هایی مانند آمینوپیرالید وجود نداشته باشد، به عنوان مثال، این کود می تواند از سیستم گوارش اسب یا گاو سالم عبور کند و سپس برای سال های آینده به محصولات آسیب برساند.

“گسترش
کمپوست و کود دامی خاک شما را با پوسیدگی غنی می کند
کود یا کمپوست خود را در پاییز به ضخامت حدود یک اینچ (۳ سانتی متر) روی تخت خود پخش کنید. در طول زمستان علف های هرز را کنترل می کند و در عین حال به کرم ها چیزی برای کار کردن می دهد. با پایین آمدن آن در خاک، میکروب‌ها نیز روی آن کار می‌کنند و مواد مغذی را آزاد می‌کنند تا ریشه‌های مشتاق فصل رشد بعدی را جذب کنند.

۲٫ تراشه و برگ چوب
گزینه دیگر استفاده از مواد آلی است که هنوز تجزیه نشده اند. در این زمان از سال، برگ‌ها یک گزینه واضح هستند – هر آنچه را که می‌توانید جمع کنید و به سادگی آن‌ها را روی تخت خود قرار دهید. اگر باغ شما باد دارد، آنها را با عصا یا توری وزن کنید.

تراشه های چوب یکی دیگر از گزینه های عالی است. آنها را در اطراف درختان میوه و بوته ها پخش کنید. به دلیل ماهیت درشت آنها، آنها به آرامی پوسیده می شوند، علف های هرز را برای مدت طولانی تری سرکوب می کنند، در حالی که به آرامی مواد مغذی خود را آزاد می کنند تا به طور پیوسته میوه های شما را تغذیه کنند.

می توانید تراشه های چوب را روی تخت های سبزیجات نیز پخش کنید. می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و این افسانه را که تراشه‌های چوب «نیتروژن از خاک می‌ربایند» را از بین ببرم. آنها ممکن است – اندکی – اگر تعداد زیادی از آنها را در خاک خود حفر کنید، اما روی سطح پخش شوند، کاری انجام نخواهند داد جز اینکه به تدریج به خوبی خود کمک کنند، و به طور موثر از محیط غنی و پر از زندگی یک طبقه جنگلی تقلید کنند. و وقتی می‌خواهید بکارید یا بکارید، تکان‌های فوق‌العاده‌ای نیست – فقط آن‌ها را کنار بزنید و زمانی که گیاهان کمی بزرگ‌تر شدند، آن‌ها را برگردانید.

“کاشتن
وقتی آماده کاشت هستید، مالچ را کنار بگذارید
۳٫ پوشش محصولات زراعی و کودهای سبز
راه سوم برای ایجاد سلامت خاک استفاده از گیاهان پوششی یا کودهای سبز است. محصولات پوششی تنها با هدف محافظت و بهبود خاک شما با محافظت از آن در برابر عناصر، کمک به ساختار خاک از طریق ریشه‌هایشان، و پس از خرد شدن یا تبدیل شدن به خاک، به خاک بازگردانده می‌شوند.

اکنون زمستان نزدیک است، اما هنوز زمان برای کاشت یک محصول پوششی بسیار مقاوم وجود دارد: لوبیا مزرعه. این‌ها مانند باقالی‌ها هستند، اما به جای اینکه اجازه بدهم لوبیا تولید کنند، وقتی به گل می‌رسند، آن‌ها را خرد می‌کنم. لوبیا نیتروژن موجود در هوا را در ریشه خود تثبیت می کند و به خاک شما یک تقویت واقعی می دهد. اما اگر به گیاهانتان اجازه دهید غلاف تولید کنند، تمام آن نیتروژن تقریباً توسط خود گیاه مصرف می‌شود، به همین دلیل است که قبل از این مرحله کشت پوششی را متوقف می‌کنیم.

“رشته
لوبیاهای مزرعه ای که در پاییز کاشته می شوند باید در زمستان بمانند تا در بهار قطع شوند
در حال حاضر، لوبیاهای مزرعه باید جوانه بزنند و قبل از اینکه زمستان واقعاً شروع شود، در خاک فرو بروند. انتظار داشته باشید که آنها را در اواسط تا اواخر بهار خرد کنید. ریشه‌ها و کنده‌ها را رها کنید تا در خاک پوسیده شوند و تمام رشد را به انبوه کمپوست اضافه کنید – آنها یک روز به عنوان کمپوست به بستر باز می‌گردند.

خاک دوست داشتنی، زیبا، حیات بخش: پس از هر چیزی که به ما می دهد، شایسته درمان است! روش ترجیحی شما برای ایجاد سلامت و شادابی خاک چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید