• کد خبر: 180
  • گروه خبری : آفت کش ها
  • تاریخ انتشار : 30 اکتبر 2023

۷ استراتژی ساده برای جلوگیری از آفات باغات

کشت و کال– آفات یک چالش رایج هستند اما این بدان معنا نیست که آنها باید دست برتر را به دست آورند. در واقع، در بیشتر موارد راه‌هایی برای جلوگیری از آلوده شدن محصولاتتان در وهله اول وجود دارد.

بنابراین، در اینجا هفت استراتژی ساده و زیرک وجود دارد که به شما در جلوگیری از آفات باغ کمک می کند. ادامه مطلب کشت و کال را بخوانید و سایر مطالب ما را هم دنبال کنید.

آفت باغی

۱٫ رشد واریته های مقاوم
اولین استراتژی ما این است که با انتخاب انواعی که به آفات رایج مقاومت دارند، زندگی را برای خود آسانتر کنیم. کمی زمان را صرف تحقیق در کاتالوگ بذر برای واریته های مناسب کنید تا بعداً مشکلات آفات کاهش یابد. به عنوان مثال مراقب هویج های مقاوم در برابر مگس هویج باشید، یا به دنبال سیب زمینی باشید که حملات کرم مارماهی را از بین می برد.

۲٫ آفات را گیج کنید
محصولات را با یکدیگر کاشت کنید. این باعث سردرگمی آفات عبوری می‌شود، زیرا برای آنها سخت‌تر می‌شود که محصول مورد نظر خود را در خانه نگهداری کنند. شما می توانید سبزیجات مختلف را در هم بکارید، یا سبزیجات را با گیاهان یا گل ها مخلوط کنید تا یک طرح کاشت متنوع تر و گیج کننده تر ایجاد کنید. با پرورش سبزیجات با برگ های رنگی، مانند انواع ارغوانی کلم یا کلم پیچ، که حشرات انتظار آن را ندارند، مقداری دیگر را مبهم کنید.

کاشت کاشت
کاشت مخلوط می تواند به پنهان کردن سبزیجات آسیب پذیر از آفات کمک کند
۳٫ در خارج از زمان اوج گیاه
یکی دیگر از راهبردهای فریبنده ساده، پرورش سبزیجات در خارج از زمان اوج مصرف برای آفات است. سوسک‌های کک را مثال بزنید که سوراخ‌های کوچکی را در برگ‌های براسیکا می‌جوند. فعالیت آنها در اواسط تابستان به اوج خود می رسد. بنابراین سبزیجاتی مانند سبزیجات آسیایی و خردل را در پاییز بکارید، زمانی که تعداد سوسک های کمتری وجود دارد. همچنین می توانید قبل از رسیدن آفت بکارید. این به خوبی با نخودهای زود رشد سریع کار می کند و به آنها کمک می کند تا از توجه مخرب پروانه نخود فرار کنند.

۴٫ از راه رشد کنید
سبزی ها را به طور فیزیکی از مسیر آسیب دور کنید. هویج و محصولات خانواده کلم را در گلدان هایی با حداقل ۱۸ اینچ (۴۵ سانتی متر) بالاتر از سطح زمین بکارید، به خوبی از مسیر مگس های هویج کم پرواز و مگس های ریشه کلم دور است. گلدان های مرتفع همچنین مشکلات مربوط به راب ها و سایر آفات ساکن خاک را کاهش می دهند.

شروع نهال در زیر پوشش در گلدان یک راه قابل اعتماد برای جلوگیری از شکست های اولیه از سوی کبوترها و راب ها است. تا زمانی که آنها پیوند زده شوند، گیاهان شما بزرگتر، محکم تر و قادر به مقاومت در برابر حملات جزئی خواهند بود.

“در حال رشد
کشت محصولات در ظروف آنها را از دسترس برخی آفات دور نگه می دارد
۵٫ از موانع فیزیکی استفاده کنید
از موانع برای جداسازی فیزیکی آفات از گیاهان به خوبی استفاده کنید. مش حشرات یا پوشش های ردیف شناور تقریباً از نزدیک شدن هر آفتی به محصولاتی که به سختی به دست آورده اید جلوگیری می کند. اجازه دهید پوشش ها روی گیاهان قرار گیرند یا آنها را روی حلقه ها نگه دارید. آنها را در اطراف لبه ها محکم کنید تا آفات نتوانند فقط با قدم زدن در سطح خاک به آن دسترسی پیدا کنند. روکش‌ها راه‌حلی عالی برای براسیکاهای مستعد کاترپیلار و جلوگیری از ورود حیواناتی مانند مگس هویج، شته‌ها و حشرات کدو حلوایی هستند.

۶٫ اشکالات مفید را جذب کنید
کفشدوزک ها، مگس های معلق، زنبورهای انگلی، بند بند – تنها تعدادی از حشرات مفیدی هستند که با خوردن آفات یا بیرون آوردن بچه هایشان در داخل آنها به کنترل آفات کمک می کنند. حشرات مفید بیشتری را با پرورش تعداد زیادی از گل هایی که آنها دوست دارند، مانند کیهان، آلیسوم شیرین، شوید، بومادران و بسیاری دیگر به باغ خود وسوسه کنید. آنها را در میان یا بلافاصله در کنار سبزیجات خود بکارید تا بیشترین تأثیر را داشته باشید.

“سودمند
برای کنترل آفات باغ از حشرات مفید کمک بگیرید
۷٫ گیاهان را سالم نگه دارید
در نهایت، مطمئن شوید که گیاهان تا آنجا که می توانند سالم هستند، زیرا گیاهان قوی و سالم کمتر در معرض آفات هستند. گیاهان بدون استرس دفاع آفات خاص خود را دارند که اغلب به آنها اجازه می دهد بدون کمک ما آفات را از بین ببرند. بنابراین گیاهان را در شرایط مناسب پرورش دهید، آنها را به خوبی تغذیه کنید و در هوای خشک به خوبی آبیاری کنید. فراموش نکنید که خاک را نیز – با مقدار زیادی مواد آلی پوسیده مانند کمپوست – تغذیه کنید تا سیستم ریشه ای پررونق را تقویت کنید که از رشد سالم در بالای زمین پشتیبانی می کند.

آن آفات مزاحم ما را سرپا نگه می دارند، نه! اما خود را با استراتژی های مناسب مسلح کنید و می توانید آنها را به خوبی از محصولات خود دور نگه دارید. لطفاً تکنیک های پیشگیری از آفات خود را در زیر به اشتراک بگذارید – چگونه از آفات رایج مراقبت می کنید و چقدر موفق هستید؟

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید