آرد به کمپوست حجم و کود مناسبی برای باغ است

اخیراً با یک کیسه آرد قدیمی و بد ذخیره شده در پشت یک کابینت روبرو شدم، آن را روی یک تخت سبزی بازسازی شده پاشیدم و تصویری را در فیس بوک منتشر کردم. موجی از پرسش‌ها، داستان‌ها و جوک‌ها به چند دلیل دنبال شد. بسیاری از مردم آرد باقی مانده از روزهای پخت همه گیر خود را دارند که دیگر اشتها آور نیستند و کود رایگان باغ همیشه بهترین نوع آن است. اما قبل از استفاده از آرد در باغ، مهم است که برنامه ای منطقی داشته باشید.

آرد - کمپوست - کود

کشت و کال – می توانید از آرد کهنه به عنوان کود، برای حجم دادن به کمپوست خود یا برای مشخص کردن لبه های یک بستر جدید استفاده کنید. یا می‌توانید مانند Jan Z این کار را انجام دهید: «برای تولد همسایه‌ام با آرد BIG 40 روی چمن‌های همسایه‌ام نوشتم و باعث شد چمن‌ها ۱۰ برابر سریع‌تر رشد کنند و خیلی سبزتر شوند. تقریباً تمام تابستان طول کشید.»
استفاده از آرد برای غنی سازی خاک
همه آردها حاوی نیتروژن، مهمترین ماده مغذی رشد برای گیاهان، همراه با فهرستی طولانی از ریزمغذی ها از جمله کلسیم و منیزیم هستند. نمودار بالا محتوای نیتروژن پنج آرد پخت و پز را نشان می دهد که ممکن است آنها را در قفسه فراموش کنید. آرد نخود (گرمی) پیشتاز است، اما آرد سبوس دار محبوب در ۲٫۵ درصد نیتروژن یک بازیکن قطعی است. جدا از محتوای نیتروژن، همه آردها میکروب های خاک را با مواد آلی فعال تغذیه می کنند.

برای استفاده از آرد کهنه به عنوان کود، مهم است که فقط در یک زمان کمی از آن استفاده کنید، مانند گردگیری متوسط، و آن را به خوبی مخلوط کنید. سپس به طور کامل آبیاری کنید و قبل از کاشت مجدد فضا، خاک را به مدت یک هفته مرطوب نگه دارید. انتظار داشته باشید در چند روز اول چند تکه قارچی سبک را اینجا و آنجا ببینید. به دلیل کوچک بودن ذرات آرد، میکروب های خاک بلافاصله می توانند از آنها استفاده کنند. تحقیقات دانشگاه آرکانزاس نشان می دهد که پروتئین های موجود در آرد در شرایط عادی خاک در عرض ۳۰ روز کاملاً تجزیه می شوند.

” تخت آردی – قبل و بعد ”
اسفناج بدون مشکل در بستر تقویت شده با آرد جوانه می زند
استفاده از آرد در باغچه ممکن است با احتمال کمی برای جلوگیری از جوانه زنی و رشد توسط گلوتن موجود در آرد همراه باشد، اما من چنین چیزی را پیدا نکردم. من ۵ سبزی مختلف پاییزی را بعد از یک هفته انتظار در خاک اصلاح شده با آرد کاشتم – اسفناج، تربچه، چغندر، بوک چوی و خردل اسفناج، و همه آنها مانند سربازان کوچک همراه با علف های هرز کوچک فراوان ظاهر شدند.

ترس من از به خطر افتادن جوانه زنی مبتنی بر این باور غلط بود که گلوتن ذرت یک بازدارنده قوی جوانه زنی است زیرا برای استفاده در چمنزارها فروخته می شود. تحقیقات اولیه یک اثر علف‌کشی از گلوتن ذرت را پیشنهاد می‌کرد، اما اکنون تصور می‌شود که گلوتن ذرت بیشتر از طریق تغذیه از چمن سود می‌برد. در تجربه من، استفاده از آرد در باغ، خاک را غنی می کند، اما از ظهور سبزیجات یا علف های هرز جلوگیری نمی کند.

“آرد در کمپوست”
آرد را به مقدار کم به کمپوست اضافه کنید تا از ایجاد آشفتگی چسب جلوگیری شود
استفاده از آرد در کمپوست
می توانید با پاشیدن آن بین لایه هایی از مواد آلی درشت، آرد قدیمی را به کمپوست خود اضافه کنید. ذرات کوچک وقتی در شکاف گیاهان در حال پوسیدگی پراکنده می شوند به سرعت ناپدید می شوند و بویی که آفات را به سمت خود جذب می کند از خود خارج نمی کنند. مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده می گوید به خمیر خام نه بگویید زیرا آرد نپخته ممکن است حاوی سالمونلا، E. coli و سایر باکتری ها باشد که می توانند شما را بسیار بیمار کنند. گرمای پخت و پز این عوامل بیماری زا و دیگر عوامل بیماری زا را از بین می برد، اما نگران نباشید که قرار دادن آرد در کمپوست شما این میکروب ها را معرفی می کند، زیرا آنها از قبل وجود دارند. همه حیوانات کوچکی که از باغ عبور می کنند، خواه پرنده، موش یا خرگوش باشند، مقدار کمی باکتری را که نمی خواهید روی غذای شما پخش می کنند. به همین دلیل است که ما چیزهای بد بو را کمپوست می کنیم، محصولات باغ خود را می شوییم و خاک نمی خوریم.

“ارد”
آرد کاربردهای وسیعی در باغ دارد
از آرد برای علامت گذاری خطوط استفاده کنید
هنگام قرار دادن یک تخت جدید، پیاده‌رو یا سایر ویژگی‌های منظره، از یک خط آرد یا آرد ذرت برای مشخص کردن لبه‌ها استفاده کنید. چوب‌ها و رشته‌ها به یک خطر زمین خوردن تبدیل می‌شوند، در حالی که آرد خطوط سبز تیره در چمن ایجاد می‌کند که اغلب در طول یک فصل باقی می‌مانند. داستانی که توسط حنایبون H نقل شده است: «من در یک شهر کوچک و فقیر بزرگ شدم. تیم بیسبال ما خطوط خود را در زمین به جای گچ با آرد درست می کرد زیرا ارزان تر بود. ما هرگز نباید فکر کنیم که خطوط را کجا بسازیم، فقط خط سبز و سبز را دنبال کردیم.

برای جوک های استفاده از آرد در باغ آماده هستید؟ بیل پی اولین کسی بود که به این نکته اشاره کرد که افزودن کمی مخمر باعث ایجاد یک بستر بلند می شود، در حالی که دیگران گفتند چرا زحمت می کشیم؟ فقط از آرد خود جوش استفاده کنید. کوری جی پرسید که آیا سبزیجات با آرد پوشیده شده اند و آماده هستند که مستقیماً از باغ سرخ شوند؟ Geneveive G گفت: یک تخت را با آرد غنی کنید و گل بکارید و یک تخت گل آرد داشته باشید. در همین حال، کالب جی مقداری مخلوط کیک قدیمی را در توده کمپوست خود ریخت و آن ای اشاره کرد که “کسی کیک خود را زیر باران رها کرده است و ما دیگر آن دستور غذا را نخواهیم داشت.” هرگز اجازه ندهید که باغبانان حس شوخ طبعی ندارند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید