کمپوست سازی در پاییز: ۶ مرحله ساده

پروژه های کمپوست که در پاییز آغاز شده اند، بخش مهمی از هر باغ ارگانیک هستند. در مراحل اولیه، کمپوست کاری به شما می دهد که با گیاهان تاریخ مصرف گذشته، بریده های چمن، زباله های آشپزخانه و سایر مواد آلی ارتباط برقرار کنید. تا تابستان آینده، کمپوستی که اکنون شروع می‌کنید، آماده می‌شود تا در گلدان‌ها و بسترهای کاشت به‌عنوان یک اصلاح زیست فعال خاک استفاده شود.

کمپوست

کشت و کال – کمپوست سازی پاییز تا بهار از چرخه های آب و هوایی طبیعت پیروی می کند، بنابراین فرآیندی کند است که ممکن است شش ماه یا بیشتر طول بکشد. دمای سرد زمستان فعالیت بیولوژیکی در کمپوست را سرکوب می کند، اما انجماد و ذوب مکرر بافت های سخت گیاه را از بین می برد که بهتر آنها را برای پوسیدگی آماده می کند. اگر یک کمپوست جدید هستید، دستور کمپوست کامل بن را برای معرفی عالی بررسی کنید. سپس کمپوست کنید!

“کمپوست کردن محصولات پاییزه”
گیاهان را با رسیدن به انتهای طبیعی خود جمع آوری کنید تا به کمپوست خود اضافه کنید
۱٫ گیاهان مصرف شده را جمع آوری کنید
گیاهان سبزی کهنسالی که در امتداد پاشیده می شوند اما دیگر واقعاً مثمر ثمر نیستند، بهتر است در انبوهی کوچک در اطراف باغ جمع شوند و روی هم چیده شوند. برگ‌ها، ساقه‌ها و ریشه‌ها ممکن است حشرات یا بیماری‌ها را در خود جای دهند، اما بیرون کشیدن گیاهان مهمانی را قطع می‌کند زیرا بیشتر آفات برای زنده ماندن به میزبان زنده نیاز دارند. می توانید گیاهان تاریخ مصرف گذشته را در توده اصلی کمپوست خود پرتاب کنید یا بگذارید قبل از افزودن آنها به کمپوست سرپوشیده در انبوهی کوچک شوند. با حذف گیاهان قدیمی، ممکن است زمان کافی برای کاشت یک محصول پوششی زمستانه خاک‌ساز در فضای تازه خالی داشته باشید.

اگر گیاهانی دارید که آلوده به شته ها، حشرات کدو حلوایی یا سایر حشرات متحرک هستند، سریعاً کل گیاهان را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار دهید تا از پراکندگی آنها جلوگیری کنید. در کیسه را محکم ببندید و قبل از اینکه گیاهان مرده و حشرات را کمپوست کنید، چند روز در آفتاب قرار دهید.

“آهنگساز”
بقایای داخل ظروف کمپوست تلقیح را برای دسته های جدید کمپوست فراهم می کند
۲٫ یک توده کمپوست جدید راه اندازی کنید
یک توده بزرگ جدید بسازید یا یک پروژه کمپوست ظروف جدید را در سطل، قوطی یا لیوان شروع کنید. اگر در حال پر کردن یک لیوان یا قوطی کمپوست هستید، کمپوست قدیمی را بیرون بریزید و ذخیره کنید، اما ظرف را تمیز نکنید. میکروب های چسبیده به دیوارها پروژه جدید کمپوست شما را تلقیح می کنند، بنابراین کثیف بودن خوب است!

هنگام انتخاب محل برای یک توده جدید در فضای باز، به خاطر داشته باشید که خاک زیر شمع از میکروب ها، حشرات و مواد مغذی موجود در شمع بهره می برد. پروژه کمپوست پاییزی یک راه عالی برای شکستن فضای جدید باغبانی است.

“برگ های پاییزی”
برگ‌هایی که شایسته جابه‌جایی هستند را می‌توان به‌طور کامل کنار گذاشت و اجازه داد تا زمانی که برای کمپوست‌سازی مورد نیاز باشد، در شرایط جوی قرار بگیرند
۳٫ برگ ها را جمع آوری کنید
به عنوان یک اقدام برای حفظ حشرات، بهتر است اجازه دهید برگها در جایی که می ریزند استراحت کنند، زیرا بسیاری از حشرات از پشه های کوچک گرفته تا پروانه های بزرگ در میان برگ های افتاده زمستان گذرانی می کنند. اما برخی از برگ‌ها در مکان‌های نامناسب فرود می‌آیند و می‌توان آن‌ها را در کیسه‌هایی جمع کرد یا به سادگی روی هم انباشته و به تنهایی یا با سایر مواد کمپوست‌کننده برای استفاده در آینده کمپوست کرد. برگ های برداشته شده از پله های بیرونی، پیاده روها و راهروها وقتی در یک توده جمع می شوند، به سرعت جمع می شوند.

هرگز برای کمپوست کردن برگها عجله نکنید، زیرا اولین مرحله تجزیه برگ، هوازدگی است. تا زمانی که تانن ها و سایر ترکیبات با بارندگی های مکرر از برگ ها شسته نشوند، شروع به پوسیدگی نخواهند کرد. نوع برگ نیز یک عامل است. برگ‌های نازک یا کوچک به سرعت هوا می‌شوند، در حالی که برگ‌های ضخیم‌تر زمان زیادی طول می‌کشد تا شروع به شکستن کنند.

“کود کشاورزی”
کود مواد مغذی ارزشمندی را به توده کمپوست شما اضافه می کند
۴٫ کمپوست خود را تقویت کنید
کود مرغ، خرگوش یا سایر حیواناتی را که به نظر شما ایمن و مطلوب می‌دانید، اضافه کنید. هنگامی که کود در پاییز به کمپوست اضافه می شود، نیتروژن مورد نیاز مخلوط را تامین می کند و فرآیند چند ماهه کمپوست تضمین می کند که باکتری های ناخواسته در کود مدت زیادی از بین خواهند رفت. هنگام تهیه کود اسب مراقب باشید، زیرا ممکن است حاوی بقایای علف کش از یونجه خوراکی باشد که به گوجه فرنگی، لوبیا و سایر محصولات باغی آسیب می رساند.

“تپه کمپوست”
توده های کمپوست بزرگ در مقایسه با توده های کوچک کار بهتری در جمع آوری و حفظ گرما و رطوبت دارند.
۵٫ برو بزرگ!
در هر فرصتی که به دست می آوردید، مواد را به انبوه کمپوست پاییزی خود اضافه کنید، زیرا توده های بزرگ بسیار بهتر از انبوه های کوچک کار می کنند. اندازه بهترین توده های کمپوست بیش از یک یارد یا متر مکعب است که به دلیل انقباض مداوم، ایجاد آن می تواند چالش برانگیز باشد. بهترین کاری را که می توانید انجام دهید و نگران نباشید اگر پشته به جای گرم شدن کوچکتر شد. در بهار، زمانی که جرم کاهش می‌یابد و هوا دوباره گرم می‌شود، می‌توانید دوباره مواد خود را در یک پروژه کمپوست گرم برای از بین بردن دانه‌های علف‌های هرز و میکروارگانیسم‌های نگران‌کننده کمپوست کنید.

“کمپوست پخته شده”
کمپوست ساخته شده در این فصل را جمع آوری کرده و ذخیره کنید تا اولین چیزی که در بهار است آن را به دست آورید
۶٫ به کمپوست خود استراحت دهید
کمپوست مستقیم از کپه یا کمپوست عالی است، اما کمپوست پخته شده که در حالت نیمه خشک کنار گذاشته شده است، حتی بهتر است. من دوست دارم چندین گلدان خالی بزرگ را با هر کمپوست تمام شده ای که از سال قبل باقی مانده است، پر کنم، آنها را در فضای باز و محافظت شده از باران نگهداری می کنم. در بهار، زمانی که توده اصلی کمپوست تازه بیدار می شود، از کمپوست ذخیره شده برای آماده کردن بستر استفاده می کنم

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید