دومین جشنواره استانی انار هورامان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از برگزاری دومین جشنواره استانی انار هورامان در شهرستان سروآباد خبر داد.

جشنواره انار

به‌گزارش کشت و کال و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، منصور مهرزاد روز دوشنبه ١٥ آبان‌ماه ١٤٠٢ در این‌باره گفت: این رویداد فرهنگی روز پنجشنبه ١٨ آبان‌ماه سال‌جاری از ساعت ١٠  الی ١٦ در روستای دله‌مرز از توابع شهرستان سروآباد برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، توسعه گردشگری با برگزاری رویدادهای متنوع، معرفی محصولات شاخص کردستان و مزیت‌های گردشگری کشاورزی است.

او افزود: توسعه باغات انار با هدف رونق تولید و معرفی ارقام برتر محلی، نقش احداث باغات انار در گردشگری کشاورزی و کارآفرینی و ایجاد انگیزه در نسل جوان و توسعه پایدار از محورهای این جشنواره است.

مهرزاد عنوان کرد: عرضه محصولات و فرآورده‌های جانبی انار، برگزاری موسیقی سنتی و معرفی آیین‌های محلی و … از جمله برنامه‌های این رویداد فرهنگی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: این جشنواره با همکاری این مجموعه، جهاد کشاورزی، فرمانداری و بخشداری سروآباد و دهیاری روستای دله‌مرز برگزار می‌شود.

شهرستان سروآباد قطب تولید انار در استان کردستان است و سالانه از ۷۰۰ هکتار باغات موجود، بیش از ۱۰ هزار تن انار ارگانیک و مرغوب برداشت می‌شود.

روستای دلمرز کجاست؟
روستاي دلمرز از توابع شهرستان سرو آباد استان کردستان، با مختصات جغرافيايي ۴۶ درجه و ۲۹ دقيقه طول شرقي و ۳۵ درجه و ۷ دقيقه عرض شمالي، در فاصله ۶۵ کيلومتري جنوب شرقی سرو آباد قرار دارد.
    روستاي دلمرز در محدوده‏اي کوهستاني استقرار يافته و ارتفاع آن از سطح دريا حدود ۸۵۵ متر است، اين روستا، با اقليمي مدیترانه ایی در فصل بهار  آب و هوايي معتدل و مطبوع، در تابستان هوای نسبتآ گرم و در پاييز و زمستان، سرد مي‏باشد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید