برای زمستان این ۸ محصول سبزیجات را بکارید

من در منطقه ای زندگی می کنم که زمستان ها می تواند طولانی، سرد و بسیار برفی باشد. اما، من هنوز از برداشت محصول بومی از باغ سبزی خود در تمام طول سال لذت می برم. کلید یک برداشت موفق زمستانه این است که سبزیجات مناسب برای رشد در زمستان را بشناسید و آنها را با تقویت کننده های فصل مناسب جفت کنید. این به معنای رشد محصولات مقاوم به سرما در سازه هایی مانند قاب های سرد، تونل های حلقه کوچک، گلخانه ها یا چند تونل است.

سبزیجات

کشت و کال – هنگام انتخاب سبزیجات برای رشد در زمستان، از سبزیجات مقاوم به سرما و سبزیجات ریشه دار استفاده کنید.
پرورش سبزیجات در زمستان آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. نکته کلیدی این است که محصولات مقاوم به سرما را با تقویت کننده های فصلی ساده جفت کنید.
یاد بگیرید که چگونه بهترین سبزیجات را برای کاشت در زمستان انتخاب کنید:

یادگیری بهترین سبزیجات برای رشد در زمستان، از نوامبر تا مارس، با کمی پیش زمینه در برداشت زمستانی شروع می شود. من جزئیات زیادی در کتاب خود به نام Growing Under Cover: Techniques for a More Productive, Resistant در آب و هوا و باغ سبزیجات عاری از آفت دارم. اگر در باغبانی زمستانه سبزی تازه کار هستید، فقط با چند محصول و یک قاب سرد یا تونل حلقه کوچک شروع کنید و آنچه را که در منطقه شما بهترین کار را انجام می دهد، آزمایش کنید. آب و هوای ملایم‌تر از باغ نوا اسکوشیا منطقه ۵ من، ممکن است با طول ساده پوشش ردیف پارچه‌ای که روی محصولات روی پی وی سی یا حلقه‌های فلزی شناور است، به موفقیت دست یابد. شما می توانید تونل های پشمی خود را بسازید یا یک کیت تونل برای خانه های حلقه کوچک برای مونتاژ سریع بخرید.

من در منطقه خود به محافظت بیشتری نیاز دارم، بنابراین یک لایه لایه پلی اتیلن در بالای تونل های پارچه ای خود اضافه می کنم تا در زمستان از کلم پیچ، کلم، تره فرنگی و سبزی های سالاد مقاوم محافظت کنم. در مناطق سردتر، باغبان باید از سازه های عایق مانند قاب های سرد استفاده کنند و برای اطمینان از موفقیت، به سخت ترین سبزیجات (به عنوان مثال کلم پیچ، پیازچه، ماشه و تاتوی) بچسبند.

همچنین درک این نکته مهم است که رشد بیشتر سبزیجات با کاهش طول روز به کمتر از ده ساعت در روز کاهش می یابد. برای من، این در اوایل نوامبر اتفاق می افتد، بنابراین باید مطمئن شوم که سبزیجات زمستانی من تا آن زمان به اندازه قابل برداشت رسیده اند. در آن مرحله، سبزیجات من که به سرما مقاوم هستند، در اکستندرهای فصل خود قرار می گیرند و منتظر برداشت من هستند.

مینی هوپ تونل یکی از بهترین ابزارها برای پرورش غذا در فصل زمستان است. دوره آنلاین من “نحوه ساخت و استفاده از تونل های مینی هوپ در باغ سبزیجات” تمام نکات و نکات این روش رشد را به شما آموزش می دهد. در اینجا نگاهی گذرا به دوره داریم:

زمان کاشت سبزیجات برای رشد در زمستان

آیا نمی دانید چه زمانی باید محصولات زمستانی را بذر یا کاشت؟ بیشتر سبزیجاتی که در زمستان رشد می کنند، بسته به محصول، مستقیماً از اواسط تابستان تا اوایل پاییز کاشته یا پیوند می شوند. در کتاب من، باغبان سبزیجات در تمام طول سال، درباره زمان بندی محصولات زمستانی بیشتر بیاموزید.

باغبانی زمستانی هوشمند با ورود کاتالوگ بذر آغاز می شود. توضیحات محصول را با دقت بخوانید و انواع با تحمل سرما را افزایش دهید. به عنوان مثال، من عاشق کلم پیچ دایناسور هستم و در بهار، تابستان و پاییز از آن لذت می بریم، اما به اندازه کلم پیچ ، کلمقرمز به سرما مقاوم نیست. بنابراین من به مقاوم ترین گونه ها برای باغ سبزیجات زمستانی خود پایبندم.
هشت مورد از بهترین سبزیجات برای رشد در زمستان:

بسیاری از سبزیجات مقاوم در برابر سرما وجود دارند که می‌توانید در ماه‌های سرد زمستان از آنها لذت ببرید. من سعی نمی کنم در زمستان گوجه فرنگی، فلفل و ریحان را در ساختارهای گرم نشده پرورش دهم. در عوض، من محصولات مقاوم به سرما مانند سبزیجات ریشه‌دار و سبزی‌های برگ‌دار را پرورش می‌دهم.
کلم پیچ

هیچ باغ زمستانی که به خود احترام می گذارد بدون چندین نوع کلم پیچ مقاوم کامل نمی شود. در واقع، با کاهش دما در اواخر پاییز، طعم کلم پیچ بهتر می شود. ما کلم پیچ را به دو صورت پرورش می دهیم – به عنوان یک محصول بالغ برای سوپ، سوپ و چیپس و به عنوان سبزی بچه برای سالادهای لطیف زمستانی. “Winterbor” یک کلم پیچ زیبا و خوشمزه است که قد آن به سه فوت با برگ های سبز-آبی فرفری عمیقی می رسد. من همچنین از پرورش “Red Russian” لذت می برم، یک نوع کلاسیک با ساقه های بنفش روشن و برگ های سبز خاکستری. این تنوعی است که ما دوست داریم برای چیپس کلم از آن استفاده کنیم.
کلم پیچ وینتربور یکی از سخت ترین سبزیجات برای باغ زمستانی است.
کلم پیچ وینتربور یک سوپراستار فصل سرد است که می توان آن را در تمام طول زمستان برداشت کرد.
کاهو

برای سال‌ها ده‌ها نوع کاهو را در قاب‌ها و تونل‌های سرد زمستانی‌ام آزمایش کرده‌ام. کاهو قطعا یکی از بهترین سبزیجات برای رشد در زمستان است. من با انواع مقاوم مانند “Winter Density”، “Red Salad Bowl” و “Winter Marvel” شانس زیادی داشتم. اما، من اخیراً انواع کاهو Salanova® را آزمایش کرده ام و عاشق شده ام! این کاهوها به اندازه کودک، گلهای رز متراکمی از برگهای سبز، قرمز یا شرابی را تشکیل می دهند. آنها زیبا، خوشمزه هستند و در پلی تونل زمستانی من بسیار خوب عمل کرده اند.
کاهو را در تمام زمستان در قاب های سرد، گلخانه ها و تونل های چندگانه بکارید.
من سال‌ها در قاب‌های سرد و مینی تونل‌هایم کاهو پرورش داده‌ام، اما اخیراً گونه‌های مقاوم در زمستان سالانوا را کشف کردم. آنها گل سرخ های مرتبی از برگ های بچه را تشکیل می دهند – مناسب برای سالادهای لذیذ.
هویج

ما با محبت به هویج زمستانی خود «هویج آب نباتی» می گوییم زیرا بعد از چند انجماد سخت بسیار شیرین هستند. مانند کلم پیچ، چغندر، تره فرنگی و بسیاری از محصولات دیگر، طعم آنها پس از چند یخبندان در اواخر پاییز بهبود می یابد. ما برای محصول هویج زمستانی خود از اواخر ژوئیه تا اوایل آگوست بذر می کاریم و در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر بستر را با برگ های خرد شده یا کاه مالچ پاشی می کنیم. این لایه عایق با یک روکش ردیف قدیمی یا ملحفه تخت پوشانده می شود تا آن را در جای خود نگه دارد. هر زمان که بخواهیم برداشت کنیم، پارچه و مالچ را به عقب می کشند و به اندازه نیاز ریشه های شیرین می کنیم. بهترین شرط‌ها برای برداشت زمستانه عبارتند از «ناپولی»، «موکم» یا «بولرو».
سبزهای آسیایی

سبزی های آسیایی یکی دیگر از گیاهان در لیست بهترین سبزیجات برای رشد در زمستان است. انواع بسیار شگفت انگیز سبزی آسیایی از طریق کاتالوگ بذر در دسترس باغبانان قرار دارد. ما انواع مختلفی را در بهار، تابستان، پاییز و زمستان پرورش می دهیم، و من بهترین آنها را برای برداشت فصل سرد پیدا کرده ام که شامل پک چوی، تاتسوی، میزونا و سبزی خردل است. اینها خیلی سریع رشد می کنند و طیف وسیعی از بافت ها، رنگ ها و طعم های شاخ و برگ را ارائه می دهند. من بذر را در اوایل سپتامبر هدایت می‌کنم، یا نهال‌ها را قبل از اینکه در اواسط سپتامبر به تخت‌خواب‌های باغ منتقل شوند، در داخل خانه و زیر چراغ‌های رشد خود شروع می‌کنم.
یاد بگیرید که چگونه سبزیجات را در تمام زمستان پرورش دهید.
سبزی های آسیایی مانند میزونا برای رشد در سازه های زمستانی مانند قاب های سرد و چند تونل ایده آل هستند.
پیازچه

“همیشه سبز هاردی سفید” یک سوپراستار فصل سرد در قاب ها و تونل های زمستانی ما است. این گونه بسیار مقاوم، رویه های سبز بلند با ساقه های سفید نرم تولید می کند. من بذر را مستقیماً در سپتامبر می کارم و اولین برداشت معمولاً تا اواسط نوامبر انجام می شود. ما با محافظت در تمام زمستان پیازهای خوش طعم را برداشت می کنیم.
ماشه

ماشه که سالاد ذرت یا کاهوی بره نیز نامیده می شود، یکی از بهترین سبزیجاتی است که در زمستان رشد می کند. بوته ها دسته هایی از برگ ها به قطر دو تا چهار اینچ را تشکیل می دهند که با برش دادن ساقه در سطح خاک به طور کامل برداشت می شوند. پس از یک آبکشی سریع، گل رز را با یک سس ساده ریخته و به عنوان سبز سالاد میل می کنند. “Vit” انتخاب من است و مستقیماً در اواخر تابستان کاشته می شود. ماشه به راحتی و تقریباً خیلی راحت کاشته می شود، بنابراین اگر نمی خواهید ماشه در سرتاسر باغتان ظاهر شود، گیاهان باقی مانده را در بهار بکشید.
ماچه تنها یکی از سبزیجات عالی است که می توان آن را در تمام زمستان برداشت کرد.
حتی باغبان‌های شمالی در منطقه ۳ و ۴ می‌توانند زمانی که در قاب‌های سرد و گلخانه‌ها محافظت می‌شوند، از محصول ماشه لذت ببرند.
اسفناج

اسفناج در روزهای خنک و کوتاه‌تر پاییز و در زمستان رشد می‌کند. من بذر را در قاب های سرد و پلی تونل خود در اواسط تا اواخر سپتامبر و همچنین در چند تخت باغ باز می کارم. این تخت ها در نهایت با تونل های مینی حلقه ای با روکش پلی اتیلن پوشیده می شوند که پاییز به زمستان تبدیل شود. «زمستان غول‌پیکر» را امتحان کنید، گونه‌ای که برای برداشت زمستانی پرورش داده می‌شود یا «تای»، «ملودی» یا «ویندر بلومزدیل». من با برداشت همه اینها در طول زمستان موفقیت خوبی داشتم.
آرگولا

آروگولا سبزی بود که اولین بار من را با امکانات برداشت زمستانی آشنا کرد و پس از گذشت همه این سال ها هنوز یکی از محصولات مورد علاقه من در فصل سرد است. دو نوع اصلی از آروگولا وجود دارد که می توانید آن را در زمستان برداشت کنید. وحشی و باغ گونه های باغی مانند “Astro” بسیار سریع رشد می کنند و دارای برگ های بنددار هستند. آروگولای وحشی رشد کندتری دارد، اما نسبت به سرما مقاوم‌تر است و برگ‌هایی با لبه‌های عمیق دارد. همچنین طعم قوی تری دارد. ما از اوایل سپتامبر هر چند هفته یکبار آروگولا را بذر می کنیم تا از عرضه بی وقفه این سبزی فلفلی در قاب های سرد و پلی تونل خود اطمینان حاصل کنیم. برداشت از ماه اکتبر شروع می شود و تا زمانی که ما تمام شود ادامه می یابد. به عنوان یک محصول بچه برداشت کنید یا اجازه دهید برگ ها به اندازه کامل رشد کنند.

سایر سبزیجاتی که در زمستان برداشت می کنم عبارتند از چغندر سوئیس، کلم بروکسل، کلم و کلم بروکلی. به علاوه، بسیاری از گیاهان را می توان در طول زمستان میل کرد. موارد مورد علاقه من شامل آویشن، جعفری، نعناع، پونه کوهی، گشنیز و مریم گلی است.

پرورش سبزیجات زمستانی ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید! این هشت سوپراستار فصل سرد را در باغ سبزیجات زمستانی خود امتحان کنید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید