۱۰ محصول مقاوم به خشکی برای کاشت در شرایط کم آبی

این میوه ها و سبزیجات حتی در گرم ترین شرایط نیز رشد می کنند.

گیاهان مقاوم به کم آبی

کشت و کال – کمبود آب یک نگرانی رو به رشد است. کمبود آب ناشی از خشکسالی های طولانی و مکرر به طور فزاینده ای بر جهان غذا و کشاورزی حاکم است. هزینه خواربارفروشی ها را بالا برده و بر بازدهی کشاورزان تاثیر گذاشته است. به گفته دانشمندان ناسا، دو دهه گذشته یکی از خشک ترین شرایط ثبت شده بوده است. و داده های اخیر دولت فدرال نشان می دهد که بیش از نیمی از تمام ایالت ها از خشکسالی متوسط یا بدتر از آن رنج می برند.

برای باغبانان مشتاق، به ویژه در غرب، بحران جاری آب زمان خوبی است تا تجدید نظر کنند که کدام محصولات را در زمین قرار دهند. برخی از گیاهان مانند برنج، بادام و مرکبات وجود دارند که برای رشد به مقدار زیادی آب نیاز دارند.

مرتبط: کالیفرنیا می خواهد امسال به کشاورزان پول بدهد که کشاورزی نکنند
برخی دیگر که به عنوان محصولات مقاوم به خشکی طبقه بندی می شوند، نیاز بسیار کمی دارند. بنابراین، اگر کمبود آب دارید، نیازی نیست اجازه دهید که مانع رشد شما شود. تعدادی محصول وجود دارد که می توانید آنها را بکارید که به حداقل آب نیاز دارند. در راهنمای ما که انواع گزینه های کاشت را ارائه می کند، شیرجه بزنید.

انجیر
درختان انجیر باید در محلی کاشته شوند که هفت تا هشت ساعت آفتاب کامل داشته باشد. این گیاه همچنین به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد که PH آن بین ۶ تا ۶٫۵ باشد. خاک شنی بر محلول های لومی یا رسی ترجیح داده می شود.

درختان خود را در اواخر پاییز تا اوایل بهار بکارید. درختان انجیر علاوه بر نور کامل خورشید، فضای زیادی را نیز می دانند. اگر بیش از یک درخت می کارید، مطمئن شوید که بین آنها ۱۵ تا ۲۰ فوت است. پیشنهاد می‌کنیم هفته‌ای بین ۱ تا ۱ و نیم اینچ آب برای انجیر خود تهیه کنید، چه از طریق بارندگی یا آبیاری. اگر شاخ و برگ هایش شروع به زرد شدن کند یا برگ هایش بریزد، متوجه می شوید که آیا باید آبیاری شود.

شانس بقای یک درخت جدید را با کاشت آن به گونه‌ای افزایش دهید که ریشه‌های آن دو تا چهار اینچ عمیق‌تر از آن چیزی باشد که در ظرف مهدکودک درخت بود. درختان انجیر کاشته شده در زمین ممکن است هشت تا ۱۰ سال پس از کاشت قبل از شروع تولید میوه طول بکشد. انجیر معمولی، آلما، بوقلمون قهوه ای یا ماموریت سیاه همگی گزینه های محبوبی هستند.

مناطق سختی: ۸-۱۱

انگور
هنگامی که انگور برای ایجاد سیستم های ریشه ای طولانی و عمیق رشد کرد، می تواند برای مدت طولانی بدون آب دوام بیاورد. آنها باید در محلی کاشته شوند که هر روز شش تا هشت ساعت آفتاب داشته باشد. انگور خاک با زهکشی خوب، شنی و لومی را ترجیح می دهد. از کاشت در نزدیکی مناطقی که پس از بارندگی آب جمع آوری می شود، خودداری کنید، زیرا این گیاهان شرایط مرطوب را به خوبی تحمل نمی کنند.

در صورت عدم بارندگی، هر هفت تا ۱۰ روز یکبار خاک پایه هر درخت انگور را اشباع کنید. اگر برگها پژمرده و میوه کوچک، سفت و خشک است، تاکهای شما به آب بیشتری نیاز دارند. اگر برگ‌های انگورتان زرد شده یا نوک برگ‌ها قهوه‌ای می‌شود، این بدان معناست که آن را بیش از حد آبیاری کرده‌اید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشت و برداشت، راهنمای ما برای رشد انگور شرابی را بخوانید. به طور متوسط، دو تا سه سال طول می کشد تا محصول شما شروع به باردهی کند.

مناطق سختی: ۷-۱۰

گوجی بری
خبر خوب: شما هنوز هم می توانید یک غذای فوق العاده با نیاز آبی محدود بکارید. یک نقطه با آفتاب تمام روز را انتخاب کنید. گوجی بری می تواند انواع مختلفی از خاک را تحمل کند، اما محیطی را ترجیح می دهند که زهکشی خوبی داشته باشد و pH آن بین ۶٫۵ تا ۷٫۰ باشد.

اگر بیش از یک گیاه دارید، باید بین ردیف‌ها بین سه تا پنج فوت و بین ردیف‌ها حداقل شش تا هشت فوت فاصله داشته باشید. این برای فراهم کردن فضایی برای سیستم ریشه آنها است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که هر چه خاک شما شنی‌تر باشد، احتمال بیشتری دارد که به آبیاری نیاز داشته باشد. با این حال، یک قانون کلی خوب این است که تقریباً یک اینچ آب در هفته بمالید.

مرتبط: خشکسالی غربی کشاورزان را مجبور به تصمیم گیری سخت می کند
از آنجایی که گوجی عضوی از خانواده شب بو است، پس از سال اول نیز باید هرس شود. اگر از بذر رشد می کنند، آنها را حدود شش تا هشت هفته قبل از آخرین یخبندان در داخل خانه بکارید. اگر درخت یا درختچه را انتخاب می کنید، در اوایل بهار بکارید.

گیاهان گوجی زمانی که گیاهان دو ساله شوند شروع به تولید میوه خواهند کرد. حداکثر تولید تا سه تا پنج سال پس از کاشت به دست نخواهد آمد. شما می توانید آنها را ۳۵ روز پس از شکوفه کامل برداشت کنید. دو گونه محبوب در دسترس همه پرورش دهندگان عبارتند از Crimson Star و Phoenix Tears.

مناطق سختی: ۵-۹

سبزی خردل
خردل فرفری، اسفناج خردل، خردل هندی یا خردل برگ نیز شناخته می شود، سبزی خردل به دلیل طعم فلفلی خود که مانند تربچه گاز می گیرد، شناخته می شود. سبزی خردل خود را در خاک لومی، غنی و دارای زهکشی خوب با pH 6.5 تا ۶٫۸ بکارید. آنها همچنین در مکانی که آفتاب کامل یا نیمه سایه دارد بهترین عملکرد را دارند. سبزی خردل هر هفته به یک تا دو اینچ آب نیاز دارد.

اگر از بذر رشد می کنید، می توانید آنها را در فضای باز شروع کنید

rs سه هفته قبل از آخرین تاریخ یخ زدگی.

Tendergreen یا Southern Giant Curled هر دو گونه هایی هستند که نیاز به آب کمی دارند. به طور متوسط بین ۳۵ تا ۷۰ روز طول می کشد تا سبزی خردل آماده برداشت شود. می توانید برگ های بیرونی را ببرید و مرکز را در جای خود بگذارید تا به رشد خود ادامه دهید و سبزی بیشتری تولید کنید. یا می‌توانید گیاه را به روش «برش و دوباره بیا» درمان کنید، همه برگ‌ها را تا سه تا چهار اینچ از زمین برش دهید و درخت را بگذارید تا دوباره رشد کند.

منطقه سختی: ۶-۱۱

بامیه
به عنوان یک غذای اصلی در بسیاری از غذاهای جنوبی، ممکن است تعجب آور نباشد که بامیه بتواند در برابر گرما مقاومت کند و بدون مقدار زیادی آب درست شود. برای واریته‌هایی که نسبت به خشکی تحمل بیشتری دارند، ما قرمز هیرلوم هیل کانتری، ساحل طلایی یا نارنجی جینگ را پیشنهاد می‌کنیم.

بامیه زمانی بهترین رشد را دارد که در محلی با آفتاب کامل کاشته شود. آن را در خاک شنی و با زهکشی خوب که دارای مواد آلی بالایی است بکارید. هفته ای یک بار به ازای هر فوت مربع یک اینچ آب بدهید. در اینجا می توانید نحوه محاسبه آن را بر حسب گالن تعیین کنید. برای بهبود فرآیند جوانه زنی، بذرها را به آرامی با کاغذ سنباده بخراشید و تا ۲۴ ساعت قبل در آب خیس کنید. می توانید بذرهای خود را با فاصله ۹ تا ۱۲ اینچ بین آنها بکارید تا ریشه نهال در هم نپیچد. این سبزی به طور متوسط ظرف ۶۰ روز پس از کاشت قابل برداشت است.

برای بهترین محصول، بامیه را در بهار دو تا سه هفته پس از گذراندن همه خطرات سرمازدگی بکارید. برای یک محصول پاییزی خوب، حداقل سه ماه قبل از اولین یخبندان پاییزی بکارید.

مناطق سختی: ۶-۱۱

درخت خرمالو ژاپنی. عکس آدام کناز، شاتر استوک.

خرمالو
در نگاه اول، ممکن است خرمالو را با گوجه فرنگی نارنجی اشتباه بگیرید، اما این میوه به دلیل بافت ابریشمی و طعم شیرین و تندش ارزشمند است. خرمالو می تواند طیف وسیعی از انواع خاک را تحمل کند، اما خاک لومی با زهکشی خوب و خنثی یا کمی اسیدی با pH 6.0 تا ۷٫۵ بهترین است.

برای بهترین نتیجه و به حداقل رساندن نیاز فوری به آب، کاشت درخت روی نهال یا بذر را پیشنهاد می کنیم. اگر درختی را کاشتید، صبر کنید تا خاک به راحتی قابل کار باشد زیرا باید سوراخی به عمق ریشه و سه برابر عرض آن حفر کنید تا سیستم ریشه آن را در خود جای دهد.

یک نقطه با آفتاب کامل را انتخاب کنید. اگر محیطی از مالچ باقی بگذارید که چند اینچ در اطراف تنه درخت کشیده شود، به جلوگیری از تجمع رطوبت کمک می کند. در طول فصل رشد، هر هفته یک اینچ آب به درخت خود بدهید. میوه دهی درختان بسته به تنوع بین دو تا ۱۰ سال طول می کشد. خرمالوهای اورکا، سایجو یا تگزاس گزینه‌های خوبی هستند که به خشکی مقاوم هستند.

مناطق سختی: ۵-۱۱

پیتایا
پیتایا که با نام میوه اژدها نیز شناخته می شود، میوه گونه های کاکتوس بومی قاره آمریکا است. این آن را به گزینه ای جذاب و خوشمزه تبدیل می کند.

این محصول گرمسیری باید در محلی با خاک زهکشی خوب و نور کامل خورشید کاشته شود. سطح pH ایده آل برای خاک آن بین ۶٫۰ تا ۷٫۰ است. حدود یک اینچ آب در هر فوت مربع یا شش اینچ اول خاک را تامین کنید. یک قانون خوب این است که این کار را یک بار در هفته یا زمانی که دو اینچ اول خاک کاملا خشک شده است انجام دهید. مالچ پاشی در اطراف پایه گیاه می تواند به خاک کمک کند رطوبت خود را حفظ کند.

می توانید پیتایا را با بذر، قلمه یا با خرید آن به عنوان گیاه پرورش دهید. پیتایا در آب و هوای سرد رشد نمی کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که دمای آن در تمام سال بالای ۴۰ درجه فارنهایت باشد. دمای مطلوب ۶۵-۸۰ درجه فارنهایت است. اگر از یک دانه رشد کند، تا هفت سال طول می کشد تا میوه دهد. اگر به عنوان یک گیاه جوان کاشته شود، معمولاً دو سال طول می کشد. هنگامی که پوسته های پوست بیرونی شروع به پژمرده شدن می کنند، میوه شما آماده است. هر میوه را از ساقه تا برداشت بچرخانید.

مناطق سختی: ۱۰-۱۲

 

لوبیا
آیا می دانستید که لوبیا  دو تا سه برابر بیشتر از لوبیا بوته ای در همان مقدار فضا محصول تولید می کند؟ آنها به آب باقیمانده موجود در خاک متکی هستند. آنها همچنین محلی با آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب را ترجیح می دهند که سطح pH آن ۶٫۰ تا ۶٫۵ باشد.

برای گونه های مقاوم به خشکی، Rattlesnake یا Preacher Bean را انتخاب کنید. Willow Leaf، Louisiana Purple Pod، Worchester Indian Red، Ruth Bible و Garden of Eden Romano همگی گزینه های عالی هستند.

پس از کاشت، صبر کنید تا دمای خاک به بالای ۶۰ درجه فارنهایت برسد. این ممکن است در اوایل آوریل در مناطق آب و هوایی جنوبی و تا اواخر ژوئن در مناطق سردتر شمالی رخ دهد.

وقتی زمان کاشت فرا رسید، اطمینان حاصل کنید که بین هر دانه سه اینچ فاصله وجود دارد. این سبزی به ازای هر فوت مربع هفته ای یک اینچ آب نیاز دارد. و حدود ۶۵ تا ۷۵ روز طول می کشد تا گیاه بالغ شود.

مناطق سختی: ۳-۱۱

ریواس
ریواس به دلیل سیستم ریشه ای فیبری که دارد به خشکی مقاوم است، اما در مقابل سرما نیز مقاوم است! در خاکی با سطح pH از ۵٫۰ تا ۶٫۸ رشد می کند. هنگام کاشت، منطقه ای را پیدا کنید که دارای آفتاب کامل با زهکشی خوب باشد. بسیاری از باغبانان نیز می کارند

آنها در تخت های مرتفع

ویکتوریا، مک‌دونالد یا ولنتاین گزینه‌های محبوبی هستند. ریواس معمولاً از طوقه‌هایی که شبیه ریشه‌های ریشه هستند رشد می‌کند. می توانید این محصولات را از نهالستان یا شرکت بذر محلی خود خریداری کنید. تاج ها را می توان در پاییز یا بهار کاشت. اما اگر می خواهید با بذر شروع کنید، پیشنهاد می کنیم هشت تا ۱۰ هفته قبل از پایان بهار یا آخرین یخبندان، از داخل خانه شروع کنید.

هنگام کاشت، هر طوقه را به صورت عمودی در سوراخ کاشت قرار دهید و جوانه ها را یک تا دو اینچ زیر سطح خاک قرار دهید. گیاهان را حدود سه فوت از هم فاصله دهید. پس از کاشت، آبیاری کنید تا چهار اینچ بالای خاک خیس شود. هر هفت تا ۱۰ روز یکبار باید آبیاری شود.

پس از کاشت، بهتر است قبل از برداشت هر ساقه، دو فصل رشد صبر کنید. دوره تاسیس دو ساله به گیاهان اجازه می دهد تا قوی و پربار شوند. در سال سوم، ریواس را می توان در یک دوره چهار هفته ای برداشت کرد. و در هفته های بعد می توان ساقه ها را به مدت هشت تا ۱۰ هفته برداشت کرد.

مناطق سختی: ۳-۸

چغندر سوئیسی
چغندر سوئیس یک گزینه سبز برگ خوب برای کسانی است که یا به دنبال کاهش مصرف آب خود هستند یا نیاز به این کار دارند. نه تنها به خشکی مقاوم است، بلکه در برابر سرما نیز مقاوم است. شاتوت شما ترجیح می دهد در مکانی با آفتاب کامل و خاک غنی و با زهکشی خوب رشد کند. سطح pH آن می تواند بین ۶٫۰ تا ۸٫۰ باشد.

هنگام کاشت، دقت کنید که بذرها دو اینچ از یکدیگر فاصله داشته باشند. نیاز آبی آن تقریباً یک تا ۱ و نیم اینچ آب در هفته است. در صورت آبیاری دستی، حتماً گیاهان را خیس نکنید. شاخ و برگ مرطوب باعث ایجاد بیماری یا قارچ می شود، بنابراین به جای آن آب را در پایه گیاهان، زیر برگ ها قرار دهید.

به طور متوسط حدود ۵۰ تا ۷۰ روز قبل از برداشت طول می کشد. زمان ایده آل برای کاشت از اوایل بهار تا اواسط تابستان است و دمای مطلوب خاک ۵۰-۸۵ درجه فارنهایت است. Bright Lights، Lucullus و Fordhook Giant همگی گزینه‌های عالی هستند، اگرچه بیشتر انواع شاتوت نسبت به خشکی مقاوم هستند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید