• کد خبر: 266
 • گروه خبری : کشاورزی, ویژه
 • تاریخ انتشار : 17 دسامبر 2023

هر چیزی که لازم است در مورد تراکتور بدانید

محبوب‌ترین و متنوع‌ترین تجهیزات در صنعت کشاورزی، تراکتور، وسیله‌ای مناسب برای هر کسی است که به دنبال کشیدن، جابجایی، حمل، شخم زدن، یا کار کردن خاک یا زمین است.

هر چیزی که لازم است در مورد تراکتور بدانید

کشت و کال – محبوب‌ترین و متنوع‌ترین وسیله در صنعت کشاورزی، تراکتور است. وسیله‌ای مناسب برای هر کسی است که به دنبال کشیدن، جابجایی، حمل، شخم زدن یا خاکورزی زمین است. به یک تراکتور را می توان تیلر، سمپاش، روتیواتور، کولتیواتور، هارو دیسک، چنگال پالت و بسیاری از انواع دیگر اتصالات نصب کرد. تراکتور قسمت اصلی ماشین های کشاورزی است که توسط بسیاری از افراد استفاده می شود.

تراکتور محبوب‌ترین و متنوع‌ترین تجهیزات در کشاورزی

تراکتور دارای موتور قدرتمندی است و با چرخ های بزرگتر در عقب نسبت به جلو طراحی شده است. این طراحی برای کمک به تجهیزات برای دستیابی به حداکثر قدرت گشتاور در سرعت های آهسته است. اکثر تراکتورهای مدرن دارای کابین بسته هستند. تراکتورهایی که عمدتاً در مزارع برای حمل تجهیزات و تریلرها استفاده می شوند، می توانند برای برف روبی نیز استفاده شوند.
تراکتور

 

کاربردهای رایج تراکتور

وظایف اصلی یک تراکتور این است که به عنوان یدک کش و موتور عمل کند. تجهیزات و ماشین آلات را می کشند اما می توانند ماشین آلات را نیز تغذیه کنند. تجهیزات کشاورزی و سایر ملحقات را می توان به تراکتور اضافه کرد تا کاربرد تراکتور را گسترش دهد.
عملکرد یک تراکتور بستگی زیادی به اندازه توان موتور آن دارد. با یک تراکتور، یک کشاورز یا اپراتور قادر است:
 • جابجایی سنگ، خاک، قلم مو، آوار یا سایر مواد سنگین
 • برس شفاف با ضمیمه ماشین چمن زنی چرخشی یا فلاش
 • کشت زمین و تهیه باغ یا مزرعه
 • یک راه یا جاده شنی را تعمیر و مبادله کنید
 • پاکسازی جاده‌ها و مسیرها از برف و یخ با دستگاه برف‌زن، گاوآهن، و ملحقات نمک‌پاشی
 • در پروژه های بزرگ محوطه سازی کمک کنید
 • برای حفر فونداسیون ها، گودال ها و حوضچه ها از یک ضمیمه بکهو استفاده کنید
 • انواع اتصالات مانند شکاف چوب، اره، و آسیاب کنده را برق دهید
 • کمک به وظایف کشاورزی با لوازم جانبی مانند گاوآهن، چنگک ها، پنجه های دوار، نیزه های عدل و بسیاری موارد دیگر.
تراکتور در اصل برای جایگزینی اسب و گاو در مزرعه ایجاد شد. بدون نیاز به تغذیه یا خستگی، یک تراکتور می تواند به هر پروژه ای کمک کند، به گونه ای که هرگز با اسب امکان پذیر نیست.

تراکتور بهترین انتخاب در کشاورزی

انتخاب بهترین تراکتور برای کار

تراکتور “مناسب” برای یک کار با توجه به شغل تعیین می شود. محدودیت های یک تراکتور توسط وزن و اسب بخار موتور تعیین می شود. کرایه تراکتور به جای خرید، محدودیت تلاش برای یافتن یک ماشین یک اندازه را کاهش می دهد. می توان در صورت نیاز یک تراکتور کوچک تهیه کرد و سپس یک تراکتور بزرگ را برای کار بزرگتر کرایه کرد.
یک تراکتور جمع و جور با ۲۵ تا ۳۰ اسب بخار برای چمن زنی اولیه یا کار در زمین های مسطح خوب است. برای شخم زدن قابل توجه تر، موتور ۴۵ تا ۸۵ اسب بخار مناسب تر است. هر چیزی بالاتر از آن به تجهیزات قدرتمندتری نیاز دارد. عدل بندی، حمل، برش، کاشت و دیسک کردن همگی به قدرت های متفاوتی نیاز دارند. DOZR اجاره تراکتورهایی از ۲۵ تا ۳۰۰ اسب بخار ارائه می دهد.
تراکتور برای برف روبی
تراکتورها قطعات تجهیزات بسیار موثر و مقرون به صرفه برای برف روبی هستند. آنها بازده سوخت بهتری نسبت به سایر وسایل نقلیه برف روب دارند، به این معنی که می توان برف بیشتری را با سوخت کمتر پاک کرد. چند راه دیگر وجود دارد که تراکتورها ماشین های برف پاک کن عالی می سازند.
 1. سرعت بالای زمین این امکان را به شما می دهد که فضاهای بیشتری را در یک مسیر گاوآهن پاک کنید
 2. تراکتورها دید بسیار خوبی دارند، یعنی عملیات ایمن تر و شانس کمتری برای تصادف به دلیل نقاط کور.
 3. تنوع گسترده ای از اتصالات تراکتور به معنای داشتن ابزار مناسب برای انجام کار بدون نیاز به “انجام دادن” با یک پیوست کمتر خاص است.
 4. هزینه کرایه نسبت به سایر ماشین‌ها کمتر است، زیرا طیف وسیعی از تراکتورها و در دسترس بودن این ماشین‌ها مقرون به صرفه‌تر از سایر ماشین‌ها هستند.
تراکتور چه با استفاده از تیغه، نمک یا فشار دهنده، برف روبی را آسان تر از همیشه می کند.

یک وسیله همه کاره نه تنها برای کشاورزی

سازندگان تراکتور

وقتی صحبت از تراکتور می شود، سه سازنده اصلی وجود دارد: John Deere، CASE، و New Holland. برخی از افراد ترجیح رنگی بین سبز (جان دیر)، قرمز (CASE) یا آبی (نیوهلند) دارند. در هر صورت، این سه سازنده مالک فضای تراکتور هستند. در زیر نگاهی بیشتر به این شرکت ها و نمونه ای از انواع تراکتوری آنها آورده شده است.

John Deere

جان دیر در دهه ۱۸۰۰ آهنگری بود. او اولین کسی بود که گاوآهن فولادی صیقلی را برای کشاورزان در غرب که با خاک سخت غرب مشکل داشتند، توسعه داد. جان دیر نام و تجارت خود را از همین اختراع منفرد رشد داد تا به یکی از شناخته شده ترین نام ها در صنایع کشاورزی و کشاورزی تبدیل شود.

لوگوی کارخانه جاندیر

جان دیر اولین نمونه اولیه خود را برای یک تراکتور در سال ۱۹۱۲ توسعه داد. پس از اینکه جان دیر شرکت موتور کششی بنزینی واترلو – اولین سازنده تراکتور گازی را خریداری کرد – آنها توسعه تراکتور خود را متوقف کردند و بر تجاری سازی و ساخت تراکتور واترلو تمرکز کردند.
در سال ۱۹۲۰ سطح اشباع بیش از حد بازار تراکتور منجر به تعدادی از شرکت ها و محصولات کلاهبرداری شد. John Deere Waterloo Boy N Tractor اولین تراکتوری بود که برای تعیین استانداردهای صنعتی برای عملکرد تراکتور آزمایش شد. در سال ۱۹۶۶ جان دیر اولین میله محافظ واژگونی تراکتور خود را معرفی کرد.
سبز و زرد جان دیر داستان منشأ روشنی ندارد اما چند نظریه وجود دارد. همزمان با شروع ساخت تراکتور توسط جان دیر، International Harvester تمام تراکتورهای خود را قرمز رنگ می کرد. یک نظریه این است که از آنجایی که قرمز و سبز در چرخه رنگ متضاد رنگ هستند، هیچ چیز به اندازه یک رنگ “متضاد” جان دیر را از رقیبش متمایز نمی کند.

یک مدل از تراکتور جاندیر

نظریه دیگر این است که سبز رنگ مناسبی برای نشان دادن چمن تازه بریده شده و زرد نشان دهنده ذرت آماده برداشت است. استفاده از رنگ‌های مزرعه‌دار نشان می‌دهد که جان دیر برندی مزرعه‌دار است. بدون توجه به دلیل انتخاب رنگ، برندسازی کار کرد. جان دیر به خاطر دیدن تراکتوری به آن رنگ به رنگ سبز روشنش بسیار شناخته شده است تا بدانید که این جان دیر است.

لوگوی کارخانه کیس

Case

جروم اینکریز کیس در سال ۱۸۴۲ کارخانه خرمنکوب راسین را در ویسکانسین ایالات متحده آمریکا با هدف ابداع دستگاه خرمنکوب فعلی برای جدا کردن خودکار کاه از دانه تاسیس کرد. ۲۷ سال بعد، انگیزه نوآوری در خرمنکوبی منجر به J.I. مورد برای ایجاد یک تراکتور بخار.
هنوز هم توسط اسب کشیده می شد، اما به روشن کردن ماشین خرمن کوب خودکار او کمک کرد. جی.آی. کیس در سال ۱۸۹۱ درگذشت، اما شرکت او به کار خود ادامه داد و با تولید یک تراکتور بخار خودکششی و سپس یک تراکتور گازسوز، تجربه تراکتور را نوآوری کرد.

یک تراکتور بخار برند کیس

با ادامه رشد و توسعه Case، شرکت دیگری که توسط فردی به نام Cyrus McCormick تأسیس شده بود در حال ظهور بود. ۱۹۰۲ J.P. Morgan ادغام بین McCormic، Deering و سه برند کوچکتر دیگر را برای ایجاد شرکت بین المللی Harvester انجام داد.
International Harvester به خاطر ماشین های تراکتور قرمز روشن خود شناخته شد. زمانی که Harvester Red #50 به عنوان رنگ ماشین‌های Harvester بین‌المللی در ۱ نوامبر ۱۹۳۶ پذیرفته شد، این رنگ به عنوان اصلی‌ترین اصلی نام شرکت تبدیل شد.
در سال ۱۹۸۵ دو کسب و کار موفق J.I. کیس و سایرس مک کورمیک برای ایجاد CASE IH گرد هم آمدند و به سرعت به دومین تولید کننده تجهیزات کشاورزی تبدیل شدند. امروزه تراکتورهای قرمز روشن CASE IH به دلیل قدرت و قابلیت اطمینان خود شناخته می شوند.

لوگوی کارخانه نیوهلند

نیوهلند

نیوهلند نام خود را از محل تأسیس خود گرفته است: نیوهلند پنسیلوانیا. آبه زیمرمن یک مغازه آهنگری تأسیس کرد، اما برای کسب سود اضافی، شروع به فروش موتورهای ماشین‌های کشاورزی کرد. با یخ زدن این موتورهای سنتی در زمستان های سرد پنسیلوانیا، زیمرمن یک موتور ضد یخ اختراع کرد. این شرکت تا زمانی که در سال ۱۹۴۷ توسط Sperry Rand Corporation خریداری شد، به رشد خود ادامه داد.
هنگامی که اسپری تصمیم گرفت تجارت کشاورزی و کشاورزی را ترک کند، نیوهلند توسط فورد خریداری شد. پس از اینکه فورد پس از یک وقفه در سال ۱۹۳۹ دوباره وارد بازار تراکتور شد، این شرکت همچنان رابطه خود را با تولید تراکتور ادامه داد. با خرید نیوهلند بود که فورد بار دیگر در مسیر موفقیت تراکتورسازی قرار گرفت.

رنگ آبی مخصوص تراکتورهای فورد و زرد برای نیوهلند

فورد شروع به تولید تراکتورهای فورد آبی کرد و از نام نیوهلند برای سایر ماشین‌های کشاورزی استفاده کرد که رنگ زرد داشتند. با این حال، این برای همیشه دوام نیاورد. در سال ۱۹۹۰ فورد از بازار ماشین آلات کشاورزی کنار رفت و در سال ۱۹۹۱ نیوهلند را به گروه فیات فروخت.
امروزه نیوهلند همچنان مدافع نوآوری تجهیزات سازگار با محیط زیست است. با در نظر گرفتن طول عمر کشاورزی و کشاورزان، این شرکت ماموریت خود را رهبری مبارزه با تغییرات آب و هوایی و توسعه تجهیزات کشاورزی انرژی پاک کرده است.

انواع کاربرد تراکتور نیوهلند

خطرات بالقوه و پروتکل های ایمنی برای تراکتورها

درست مانند هر نوع تجهیزات سنگین یا ماشین آلات کشاورزی، کار با تراکتور باید با خیال راحت انجام شود تا از حوادث ایمنی جلوگیری شود. تراکتورها منبع اصلی آسیب های ناشی از کار در مزارع هستند. در واقع، نزدیک به یک سوم از کل تلفات کار در مزرعه مربوط به تراکتور است.
چهار خطر متمایز مرتبط با تراکتورها وجود دارد: واژگونی، سقوط، درهم تنیدگی برخاستن نیرو، و تراکتورهای قدیمی تر.
 1. واژگون می شود

هنگامی که تراکتور به پهلو یا عقب می افتد، هم اپراتور و هم افراد اطراف تراکتور در معرض خطر آسیب هستند. بسیاری از این حوادث در صورت رعایت روش های ایمن عملکرد تراکتور قابل پیشگیری هستند.
برای جلوگیری از واژگونی تراکتور دقت کنید:
 • از چرخیدن یا رانندگی نزدیک به لبه گودال یا ساحل خودداری کنید
 • از رانندگی با سرعت زیاد به خصوص در جاده ها یا خطوط ناهموار برای جلوگیری از دویدن یا پرش از جاده اجتناب کنید
 • فقط هنگام کشیدن یا بکسل کردن اشیا به میله کشنده تراکتور بچسبید
 • هرگز مستقیماً از یک تپه با شیب تند رانندگی نکنید
 • دور گوشه ها به آرامی بپیچید و از هر نوع چرخش تند خودداری کنید
 • اطمینان حاصل کنید که تراکتور دارای میله واژگون یا ساختار محافظ است

واژگون شدن تراکتور یکی از پرحادثه ترین اتفاقات برای تراکتور

 1. Runover

یک تراکتور یک صندلی دارد و فقط باید برای جابجایی یک نفر – اپراتور – استفاده شود. اگر یک نفر اضافی از تراکتور بیفتد، دونده ها ممکن است اتفاق بیفتند، زیرا مکان امن یا مطمئنی برای نشستن آنها وجود ندارد. یکی دیگر از احتمالات برای تصادف ناشی از تصادف در صورتی است که اپراتور توسط یک شاخه آویزان کم یا یک قطعه آوار دیگر از تراکتور سقوط کند.
در جاده های به خصوص ناهموار، یک اپراتور نیز می تواند از صندلی خود به بیرون پرتاب شود. در نهایت، تصادف با دویدن ممکن است با برخورد راننده با شخصی روی زمین در حین کار اتفاق بیفتد. اگر تراکتور در یک مزرعه خانوادگی با کودکان خردسال در حال کار باشد، این حادثه تصادف خطرناک است. هرگز تراکتور را در حالی که در جهت معکوس است راه اندازی نکنید و همیشه تمام نقاط کور را بررسی کنید تا این اتفاق نیفتد.
برای جلوگیری از تصادفات ناشی از فرار، همیشه:
 • از بوق پشتیبان یا بیپر استفاده کنید
 • قبل از رانندگی نقاط کور را بررسی کنید
 • هنگام کار از کمربند ایمنی استفاده کنید
 • درب کابین را محکم ببندید (در صورت وجود)
 • اگر شخص دیگری می‌خواهد «سوار شود» اما ایستاده یا روی تراکتور نگه داشته است، نه بگویید.
 1. درهم تنیدگی نیرو (PTO).

Power Take-Off (PTO) یک قطعه خرد در پشت تراکتور است که بین ۵۴۰ تا ۱۰۰۰ دور در دقیقه می چرخد. این وسیله ای است که امکان انتقال مکانیکی نیرو را از تراکتور به یک اتصال می دهد. با این حال، سطح RPM به این معنی است که از ۹ تا ۱۷ بار در ثانیه می چرخد. گیر افتادن در این شفت می تواند باعث آسیب جدی شود. اگر این اتفاق بیفتد زمان واکنش کمی وجود دارد، بنابراین پیشگیری کلیدی است.
همه تراکتورها باید دارای محافظ اصلی PTO باشند. اگر تراکتور سپر ندارد حتما گزارش دهید. به منظور ایمن ماندن هنگام کار در اطراف PTO به یاد داشته باشید:
 • موهای بلند را به پشت ببندید
 • از پوشیدن لباس های گشاد خودداری کنید
 • همیشه قبل از اینکه بخواهید یک پیوست را تعویض یا وصل کنید، PTO و تراکتور را خاموش و خاموش کنید
 1. تراکتورهای قدیمی

با مراقبت و نگهداری مناسب، تراکتور می تواند عمر طولانی و فعالی داشته باشد. برای داشتن یک تراکتور با دوام و ایمن، مهم است که بدانید چه ویژگی های ایمنی ندارد.
چند مثال از دلایلی که یک تراکتور قدیمی ممکن است آنقدر امن نباشد عبارتند از:
 • نداشتن کمربند ایمنی
 • فقدان ROPS (ساختار محافظ غلتشی)
 • صندلی که نمی تواند تنظیم شود
 • عدم وجود سیستم استارت ایمنی
 • چرخش سخت یا چسبنده
 • سپر PTO از دست رفته است
 • ترمزهای عقب که به درستی کار نمی کنند

تاریخچه تراکتور

تراکتورها با هدف جایگزینی اسب کار مزرعه (یا گاو یا سایر حیوانات مورد استفاده برای کشیدن تجهیزات) در اواسط دهه ۱۸۰۰ اختراع شدند. اولین تراکتورها با موتور بخار کار می کردند. آن‌ها ماشین‌های بزرگ و زمختی بودند که شبیه موتورهای بخاری بودند که اغلب در قطارها دیده می‌شوند. آنها چرخ‌های عقب بزرگی داشتند و برای کشیدن و نیرو دادن به ماشین‌های خرمنکوب برای پاک کردن دانه‌ها و همچنین اره‌های مدور برای کمک به ساخت استفاده می‌شدند.
در سال ۱۸۹۰ مردی به نام جان فرولیش از ماشین بخار دست و پا گیر و خطرناک خسته شده بود. او با آهنگر خود شریک شد تا یک موتور گازی تک سیلندر را روی تراکتور بخار قدیمی خود نصب کند. ایده او عملی شد و تراکتور با سرعت ثبت شده سه مایل در ساعت به پرواز درآمد.
او از تراکتور گازی جدید خود برای تور خرمن کوبی بعدی خود استفاده کرد و توانست بیش از ۷۲۰۰۰ بوشل غلات را با موفقیت بکوبد. از آنجایی که با گاز اداره می شد و نه با آتش، زغال سنگ و آب، امتیاز اضافی برای آتش سوزی صفر بود.

یکی از اولین نمونه های تراکتور ساخته شده توسط بشر

فرولیچ در سال ۱۸۹۴ با هشت سرمایه گذار دیگر برای تامین مالی شرکت موتور کششی بنزینی واترلو ملحق شد. آنها چهار نوع تراکتور جدید ساختند و دو نوع تراکتور را فروختند. Froelich بیشتر روی توسعه تجهیزات کشاورزی بر روی موتورها سرمایه گذاری کرد و یک سال بعد شرکت را ترک کرد.
موتور کشش بنزین واترلو توسط جان دیر به مبلغ ۲۳۵۰۰۰۰ دلار در سال ۱۹۱۸ خریداری شد. امروزه این مقدار پول حدود ۴۳۰۰۰۰۰۰ دلار است.
ارزش واقعی تراکتور از توانایی آن در تأثیرگذاری بر زندگی کشاورزان در همه جا ناشی می شود. در حالی که از اسب ها یا حیوانات دیگر برای کشیدن و جابجایی تجهیزات استفاده می شد، فشار اضافی تغذیه و نگهداری حیوانات، میزان کاری را که یک کشاورز می توانست انجام دهد محدود می کرد. به علاوه کشاورزان باید برای آن حیوان غذا پرورش دهند. با تراکتور، روند کار ساده می شود. به سادگی دستگاه را با مقداری گاز پر کنید و کشاورز می تواند تا زمانی که می خواهد کار کند.

یک نمونه تراکتور ابتدایی

در این زمان چند تراکتور دیگر هم تولید می شد. هنری فورد در سال ۱۹۰۷ یک تراکتور گازسوز فورد ساخت. از آنجایی که وسایل نقلیه با موتور گازی نیز کار می‌کردند، منطقی به نظر می‌رسید که آنها ماشین‌های دیگری تولید کنند که به همان روش کار کنند. تا سال ۱۹۱۶ تقریباً ۱۰۰ تولیدکننده مختلف تراکتور وجود داشت، اما فروش کل تعداد کمی باقی ماند.
فورد در سال ۱۹۲۱ ۳۶۰۰۰ تراکتور فروخت و دو سال بعد این شرکت ۷۵ درصد از بازار تراکتور ایالات متحده را در اختیار داشت. همانطور که تراکتورها بیشتر و بیشتر محبوب می شدند، فورد به سختی می توانست با تقاضای نوآوری همراه شود. تولید تراکتور فورد از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۹ متوقف شد.
بازار تراکتور به قدری متنوع و رقابتی است که برخی از تولیدکنندگان در تلاش برای سرقت قطعاتی از بازار، اقدام به فروش تراکتورهای زیر قیمت تمام شده کردند. این به کشاورزان اجازه داد تا تراکتورهای خود را ارزان تهیه کنند و واقعاً برای کسب سود وارد اقتصاد شوند.
اختراع تراکتور صنعت کشاورزی را متحول کرده است. این امر تحرک بهتری را برای کشاورزان فراهم کرد و بهره‌وری کشاورزی را ساده‌تر کرد، به نحوی که از زمانی که جان دیر خود گاوآهن فولادی را در سال ۱۸۳۸ اختراع کرد، دیده نشد.

استفاده های رایج تراکتور

تراکتور: سوالات متداول

تراکتور چه کاری می تواند انجام دهد؟

تراکتور تقریباً هر کاری را می تواند انجام دهد. با انواع اتصالات و سطوح قدرت، تراکتور یک ماشین اسب کار واقعی است که می تواند تقریباً در هر نوع پروژه ای از کشاورزی گرفته تا برف روبی کمک کند.

آیا می توانید یک تراکتور مزرعه را در جاده رانندگی کنید؟

تراکتور را می توان در جاده ها راند. در واقع، دیدن تراکتوری که در یک جاده روستایی در حال حرکت است، بسیار رایج است که باعث ناامیدی رانندگان پشت سر آنها می شود. بیشتر دولت‌ها محدودیت‌هایی را برای سرعت حرکت تراکتورها و سایر تجهیزات کشاورزی در جاده‌های عمومی وضع می‌کنند.
این سرعت ها معمولاً بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت است. هنگام رانندگی پشت تراکتور باید صبور باشید. برای کسانی که تراکتور را اداره می کنند، رعایت این مقررات مهم است.

تراکتور کشاورزی چقدر می تواند یدک بکشد؟

کلید دستیابی به ظرفیت کامل بکسل برای تراکتور داشتن وزن کافی و تراکتور مورد نیاز برای کشش تراکتور است. از آنجایی که یک تراکتور دارای چرخ‌های عقب بزرگ‌تری نسبت به چرخ‌های جلو است، فشار یک بار سنگین یا ماشینی که به عقب متصل است، چرخ‌های بزرگ را به داخل زمین هل می‌دهد.
این به دستیابی به کشش کمک می کند. قدرت کشش از قدرت موتور حاصل می شود. تعادل این دو قطعه است که تعیین می کند یک تراکتور دقیقا چقدر می تواند یدک بکشد.

آیا می توانم تراکتور اجاره کنم؟

بله، می توانید تراکتور اجاره کنید. آنها برای اجاره روزانه، هفتگی و ماهانه در دسترس هستند و می توان آنها را بر اساس اندازه و وزن آنها انتخاب کرد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید